вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się destruują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego zależy efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów wersja płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий